Сомнолог Юрій Погорецький: Хропіння збільшує кількість аварій на дорогах.

Стрес, надмірна робота та відсутність режиму — це одні з найголовніших чинників, які викликають безсоння. Нормальний час, щоб заснути — це 10-15 хвилин, проте далеко не всі можуть заснути за цей час. Багато людей скаржаться на те, що взимку погано висипаються, та мають нестачу сил.

Гість програми «Ранок на Суспільному» сомнолог, президент Всеукраїнської Асоціації Медицини Сну Юрій Несторович Погорецький відповідає на питання стосовно безсоння, здорового сну, хропіння, апное та інших проблем, пов’язаних зі сном.

Оптимальний сон має тривалість 7-8 годин, всі довгожителі дотримувались такої тривалості сну.

В Україні приблизно нараховується близько 20 мільйонів людей з тими чи іншими порушеннями дихання уві сні.

Чи можна надолужити недосипання, якщо спати увесь день на вихідних? Відповідь на це питання від сомнолога: ні. Поки людина в молодому віці, вона може спати по 5-6 годин кожного дня декілька років, до 3-5 років, після цього виникають такі проблеми, як безсоння, психо-неврологія, кардіологія, цукровий діабет, порушення ритму, зайва вага, депресія та інші.

85% пацієнтів з інсомнією (безсонням) — це пацієнти, які мають порушення дихання уві сні. Кожне третє ДТП в світі стається через порушення сну. Американські страхові компанії через це втрачають 150 млрд. $ на рік.

Відсутність культури сну приводить до хропіння та апное уві сні. Недосипання викликає зниження вироблення гормону мелатоніну, який якимось чином відповідає за тонус м’язів глотки. Хропіння — це вібрація м’язів глотки, які втратили свій тонус.