Європейці більше не хочуть переводити годинники

Скасувати перехід з літнього часу на зимовий і навпаки пропонує Єврокомісія. Та остаточне рішення має самостійно приймати кожна країна-член ЄС. Від старої традиції переводити час у ЄС планують відмовитися вже наступного року. В українському уряді таке рішення теж готові підтримати.

«Україною взято курс на євроінтеграцію, яким передбачається імплементації європейського законодавства. У разі прийняття ЄС рішення про скасування переходу на літній час, Мінекономрозвитку звернеться до Кабінету Міністрів України щодо можливості внесення відповідних змін до Порядку», – із листа Мінекономрозвитку України.

Зміну часу завжди обґрунтовували економією електроенергії. Але Мінекономрозвитку не ведуть розрахунків, які б показували на скільки це є насправді економічно обґрунтованим.

«Економічне обґрунтування щорічного переходу на літній час та інформація про зменшення споживання електроенергії під час переходу на літній час у Мінекономрозвитку відсутні», – із листа Мінекономрозвитку України.

Лікар-сомнолог Юрій Погорецький відмову від сезонного переведення будильника підтримує. Мовляв, стрибки у часі дуже погано впливають на людину. Найбільше навантаження на організм – у перші два тижні після змін часу.

В Україні перехід на зимовий час вже намагалися скасувати у вересні 2011 року. Верховна Рада навіть проголосувала за це вслід за Росією. Тодішньому президенту Януковичу було важливо жити саме за московським часом, та це обурило жителів західної України, і депутати скасували своє рішення.

перевод часов, переход на зимнее, летнее время

Як повідомлялося раніше, в останню неділю жовтня українці будуть переводити годинники на зимовий час. Аби не нашкодити здоров’ю після переведення годинника варто дотримуватися простих порад.

Читайте також матеріал про те, скільки відпочиватимуть українці у жовтні 2018. Загалом у жовтні буде 9 вихідних днів і 22 робочих. Скорочених передсвяткових днів у жовтні не буде.