Як схуднути під час сну?

Згідно з висновками американської Національної Асоціації Сну, дитині необхідно спати від 9 до 17 годин на добу в залежності від її віку.

Чим тепліше стає на вулиці, тим яскравіше і стильніше хочеться виглядати кожній представниці прекрасної статі. Не дарма ж нас так називають!

Згідно з висновками американської Національної Асоціації Сну, дитині необхідно спати від 9 до 17 годин на добу в залежності від її віку. Новонароджені діти сплять майже весь день, лише зрідка прокидаючись для отримання чергової порції маминого молочка. Як радять сучасні сомнологи, неврологи і психологи, молодій мамі треба наслідувати цей приклад!

Немиті вікна можуть ще трохи почекати, а ось на сні та його корисному відновному впливі на організм економити категорично не можна.

Рекомендовані норми сну для дорослої людини повинні становити приблизно 8 годин на день. Сучасні люди, на жаль, рідко прислухаються до цих мудрих порад, з часом отримуючи хронічну втому, напади депресії, апатію, загострення хронічних хвороб і інші не менш серйозні порушення здоров’я.

Сомнолог Юрій Несторович Погорецький: можна економити на чому завгодно, але не на сні. Особливо це важливо для молодих мам і всіх, хто має зайву вагу.

Сомнолог Юрій Несторович Погорецький стверджує, що можна економити на чому завгодно, але не на сні. Особливо це важливо для молодих мам і всіх, хто веде безуспішну боротьбу із зайвою вагою. Рідні та близькі люди в цьому випадку є головними помічниками, без яких всі заходи навряд чи будуть успішними.

Чоловіки, мами, подружки молодої мами, яка з усіх сил намагається повернути свої форми або просто схуднути, повинні в першу чергу дати їй можливість гарненько виспатися. В іншому випадку новоспеченій матусі без помічників доводиться дуже несолодко. Чим менше жінка спить, тим вищі шанси розвитку у неї післяпологових психологічних проблем, яких при належному відпочинку можна було б уникнути.

З досвіду фахівця, дотримуючись правильного режиму сну і неспання, можна схуднути на 10-15 кілограм, при цьому практично не змінюючи свій звичний раціон харчування. Хоча трохи привести його в порядок все ж варто, виключивши шкідливі продукти харчування — солодкі, жирні та надмірно калорійні страви.

Як заснути вчасно?

Для початку треба прогулятися і повечеряти до 19-00. Залишок вечора повинен бути спокійним і розміреним — телевізор, планшет та інші мультимедійні пристрої треба максимально обмежити. Все це буде сприяти гарному засинанню.

Страви на вечерю, які містять триптофан, щоб мати здоровий сон: індичка, йогурт, гарбуз, гарбузова олія, гарбузове насіння, банани.

Для страв на вечерю відмінно підійдуть триптофанові добавки:

  • індичка,
  • йогурт,
  • гарбуз,
  • гарбузова олія,
  • гарбузове насіння,
  • банани.

Також важливо в спальні дорослих і дітей створити темну та тиху обстановку, яка дозволятиме спокійно поринути в сон.

Крім того, на думку фахівців, інтимна близькість перед сном допомагає розслабитися і заснути в прекрасному настрої. Це дуже важливо для психологічного мікроклімату в родині!

Юрій Несторович Погорецький, кардіолог, сомнолог, кандидат медичних наук, Лабораторія сну

Юрій Несторович Погорецький,

кардіолог, сомнолог, кандидат медичних наук,

Лабораторія сну доктора Погорецького