Як позбавитись безсоння? Пацієнт з безсонням звернувся до сомнолога.

У сучасних містах через задуху в літню спеку більшість змушена спати з відкритими вікнами. Та через шум нічного міста у багатьох людей може розвинутись безсоння (інсомнія).
Програма «Підсумки.Live» зняла сюжет на тему: «як подолати безсоння?» про нашу Лабораторію сну.

Студент Владислав більше 2-х років страждає на безсоння, крутиться у ліжку по 2 години, а на ранок постійна млявість. Йому вдається поспати максимум 5-ть годин при тому, що у ліжку він проводить 8 годин. Щоб хоч якось заснути хлопець робить спеціальні дихальні вправи, але допомагають вони не надовго.

Для лікування подібних захворювань існують спеціальні Лабораторії сну. Отже в нашу Лабораторію сну звернувся Владислав зі своєю проблемою безсоння щоб отримати консультацію сомнолога та вилікувати своє безсоння.

Сомнолог Юрій Погорецький радить у першу чергу навчитися правильно спати, повернути режим здорового сну. Лягати о 22:00 спати, щоб отримати нормальний сон.
Мелатонін — це так званий гормон сну, він впливає на нашу молодість і тривалість життя. Виробляється виключно уві сні, а близько опівночі мелатоніну синтезується у 6 разів більше ніж у всю подальшу ніч.

Також 85% пацієнтів з порушенням сну мають порушення дихання уві сні. Перший сигнал з яким треба звертатись на прийом до сомнолога — це хропіння. 50% чоловіків віком з 19 до 60 років мають хропіння та легкий ступінь апное. Хропіння вже може бути причиною безсоння.
Щоб з’ясувати причину безсоння треба провести дослідження — полісомнографію. Також можна провести дослідження порушень сну вдома — поліграфію.

У крайньому випадку Ви можете зняти себе на відео, як Ви спите, щоб зрозуміти — чи є в Вас зупинки дихання чи хропіння. якщо Ви помітили на відео зупинки дихання — негайно звертайтесь до сомнолога або кардіолога!
Владислав вирішив залишитись в Лабораторії сну для того, щоб одразу пройти полісомнографію.

Під час цього дослідження вночі кожну хвилину фіксуються такі показники як: електрокардіограма, електроенцефалограма, пульс, насичення крові киснем, рух грудної клітини, кінцівок, рух очей, хропіння, аудіо, відео записи та інші показники. На ранок є результат дослідження і сомнолог може на основі аналізу провести консультацію пацієнта.

У Владислава полісомнографія не виявила глибокі фази сну! Його сон був поверхневим, були входження мозку у 3-ю фазу сну, але 4-ї фази практично не було. Він спав тривожно та потрапив по результатам дослідження у группу з безсонням середнього ступеня важкості.

Сомнолог думає, що Владислав порушив культуру і режим сну давно, десь кілька років тому.
З’ясувалось, що Владислав працював у нічну зміну два роки назад! І наслідки цього відчув тепер у вигляді безсоння.

Сомнолог Юрій Погорецький радить хлопцю привчити себе лягати спати не пізніше 22:00, заняття спортом завершувати о 19:00, не їсти перед сном гостру, жирну їжу і не пити каву. Владислав залишається з лікарем на зв’язку, бо якщо поради не допоможуть — знадобляться додаткові дослідження.