Люди з психічними розладами — другі за ризиком смертності від COVID-19

Люди з психічними розладами - другі за ризиком смертності від COVID-19. Американські вчені пов'язують розлади шизофренічного спектра з підвищеним як мінімум вдвічі ризиком смертності від коронавірусу.

Американські вчені пов’язують розлади шизофренічного спектра з підвищеним як мінімум вдвічі ризиком смертності від коронавірусу.

Як передає Укрінформ, робота опублікована в журналі JAMA Psychiatry.

Автори нової роботи — співробітники Медичного центру Лангоне при Нью-Йоркському університеті та Інституту психіатричних досліджень Натана Клайна у Нью-Йорку — вирішили оцінити зв’язок між психічними розладами, в тому числі афективними (розлади настрою), тривожними і шизофренічного спектра, і смертністю серед дорослих, які заразилися коронавірусом. Грунтуючись на попередніх дослідженнях смертності від усіх відомих причин, вони припустили, що ризик смерті буде підвищеним в усіх трьох психіатричних діагностичних групах, особливо для пацієнтів з розладами шизофренічного спектру.

Ретроспективний когортний аналіз включав 7348 пацієнтів (середній вік — 54 роки, 53% — жінки; більшість були білими) з підтвердженим діагнозом COVID-19. Також деякі мали діагноз за МКХ-10: розлади шизофренічного спектру (75 осіб, 1,0%), афективні (564, 7,7%) або тривожні (360, 4,9%). Дослідження проводили з 3 березня по 3 травня 2020 року. Смертність визначали як смерть або направлення до хоспісу через 45 днів після позитивного результату тесту. В результаті з’ясувалося, що порівняно з хворими на COVID-19, що не мали розладів шизофренічного спектра, у страждаючих ними учасників дослідження ризик смертності був більш ніж удвічі вище.

За словами вчених, висновки дослідження очікувані, оскільки пацієнти з психічними розладами часто страждають і іншими захворюваннями, в тому числі серцево-судинними.

«Що стало несподіванкою, так це високий ризик смертності, пов’язаний саме з розладами шизофренічного спектру, який посів друге місце після віку серед всіх досліджених нами демографічних і медичних факторів ризику», — цитує Naked Science провідного автора роботи Катлін Немані.