Правильний сон — скільки спати, найкращий час для сну, ризики недосипання: рекомендації сомнолога

 

Людина може не дихати за ніч до 4-х годин!
Все це через неякісний сон та позу в якій вона спить. Наслідком цього може бути цукровий діабет, зайва вага і навіть рак.
Кореспондент телеканала зробила експеримент, щоб дізнатися: о котрій годині потрібно лягати та як правильно спати, щоб висипатися і бути здоровим. Це має знати кожен.

Більшість з нас піздно лягає та зранку вже треба йти на роботу. Про якість сну ніхто не думає: одні встигають виспатися, інші ні.

Сон важливіший ніж здається кожній людині. Чим менше спимо, тим більше проблем зі здоров’ям.

Найліпше засинати не пізніше 22:00, тоді виділятиметься вдосталь мелатоніну, гормону, який відповідає за імунітет людини. Порушення сну може викликати цукровий діабет, депресію, втому, інфаркт, і навіть рак.
Якщо людина погано спить має хронічні захворювання, проблеми з артеріальним тиском звичайно якісний сон для таких людей дуже важливий.
Рекомендується спати не менше 8 годин за ніч.
Змістити час відходу до сну і не втратити якість сну неможливо.
Поганий сон, якщо він триває більше 8 годин, тобто 9-12 годин сну, тому що в группі пересипу стається багато інфарктів та інсультів.
Поза для сну теж має значення — поза на спині не рекомендується, тому що провокує хропіння.
Однієї подушки для здорового сну недостатньо, піднімаємо на кут 30-60% голову та верхню частину тіла в залежності від ступеня важкості хропіння та апное.

У кого є проблеми зі шлунком — рекомендується лягати на лівий бік.
Каву рекомендується пити до обіду, гаджети відкладати за годину до сну, а вечеряти за 2 години до сну. Щоб міцно спати в спальні потрібно бути темно, тихо і прохолодно.