Переведення годинників: як впливає на здоров’я перехід на літній час

Лікар-сомнолог Юрій Погорецький на онлайн-зв’язку зі студією телеканала «Україна 24», программа «Сьогодні ранок вихідний».

Як впливає переведення годинників на здоров’я громадян? Сомнолог пояснює, що будь-які зміщення періоду сну негативно впливають на здоров’я та самопочуття людей. Тому він особисто не підтримує перехід на літній час та категорично проти цього.

Нобелівська премія була отримана за циркадні ритми. Найкращий режим сну для людини: лягати о 22:00 та прокидатися о 6-й годині ранку. При такому режимі сну людина буде мати міцний імунітет, мудрість, здоров’я, щастя, буде мати менше ризиків по корнавірусу, тому що її організм буде виробляти достатню кількість гормону мелатоніну.

Треба хвилюватися про свій сон не тільки в момент переходу на літній/зимовий час, а на протязі усього року, кожний день, тоді Україна отримає більш здорову націю.

Юрій Погорецький пропонує прийняти закон по сну з ініціативи Міністерства здоров’я України. В такому законі прийняти правила сну. Такий закон призведе до зменшення ризиків інфарктів та засинання за кермом.

Дуже багато людей тепер знаходяться в онлайн в соціальних мережах вночі, о 2-й, 3-й, 4-й годині ночі. Причинами цього можуть бути: відсутність культури сну, постковідний синдром, постатошний синдром, результат жорсткого карантину. Багато людей у суботу та неділю сплять довше, при цьому не сплять вночі. Через це понеділки стали самими небезпечними днями в плані ДТП, інфарктів.