Четверта хвиля COVID: як боротися з хворобою. Поради сомнолога.

Сомнолог Юрій Погорецький на онлайн-зв’язку зі студією телеканалу Kyiv live. Ведуча питає поради, як протистояти четвертій хвилі коронавірусу.

На перше місце сомнолог ставить здоровий повноцінний, правильний сон з 22:00 до 6:00 ранку. Таким чином, через здоровий сон кожна людина зможе виробляти свій природний імунітет, завдяки секреції мелатоніну вночі. Пік вироблення гормону мелатоніну припадає на 23:00, коли його виробляється у 6 разів більше ніж у всю подальшу ніч.

Виявляється, що більшість пацієнтів, які важко перенесли COVID мали проблеми з порушеннями дихання, важкі захворювання, такі, як цукровий діабет. Тобто вони через проблеми з диханням та легенями вже до коронавірусу мали знижений імунітет через гіпоксію. Вагітні через тимчасові проблеми з диханням теж мають гіпоксію.

Багато пацієнтів, які перенесли коронавірус мають проблеми з безсонням. Для таких пацієнтів сомнолог радить жорстку дисципліну сну, за 4-5 днів виробити здоровий режим сну, змістити порушений режим сну назад до рекомендованих годин.

Багато людей з серйозними порушеннями дихання підсвідомо шукають будь-які заняття чи способи, щоб не лягати спати, бо на рівні підсвідомості організм боїться зупинок дихання уві сні, коли є ризик навіть померти. Один з пацієнтів став фанатом футбольної команди і літав за нею на кожен матч, нормально не спав вночі. Коли такому пацієнту в центрі респіраторної підтримки підібрали терапію та ліквідували зупинки дихання та гіпоксію — він повернувся до здорового режиму сну та життя і вже не є фанатом тієї футбольної команди і давно забув про неї.