Прес-конференція в УкрІнформ — Всесвітній день сну: регулярний сон — здорове майбутнє!

Прес-конференція президента Всеукраїнської Асоціації Медицини Сну України, головного лікаря Лабораторії сну Юрія Погорецького присвячена Всесвітньому дню сну.

50-80% пацієнтів з хронічними захворюваннями та при невідкладних станах мають порушення дихання уві сні — хропіння та апное, тобто знаходяться в групі ризику також і по коронавірусу COVID-19.

52% вагітних жінок хроплять уві сні і попадають у группу ризику захворіти коронавірусом та невиносити дитину. В цій групі вагітних у половини трапляються викидні та передчасні пологи.

80% людей з гіпертонією та порушеннями ритму мають порушення дихання уві сні. Цей факт підтверджений дослідженням, яке було проведено в Україні.

Діагностика, терапія, хірургія, наркоз та реабілітація у всіх дисциплінах повинні починатися з діагностики та лікування порушень сну та дихання уві сні.

Позитив та ефективність сомнологічного досвіду для пацієнтів лабораторії сну, які захворіли на коронавірус COVID-19, варіанти розвитку подій:
1.Захворіли на ковід, потрапили в інтенсивну терапію, але швидче виписувалися з мінімальними пошкодженнями.
2.Захворіли на ковід проте легше перенесли захворювання ніж інші члени сім’ї.
3.Не захворіли на ковід.

Більшість людей контролюють рівень кисню в крові за допомогою пульсоксиметру вдень, але набагато важливіше контролювати рівень кисню в крові вночі! Більш імовірно, що гіпоксія виникає саме вночі.

Гіпоксія викликає зниження імунітету — по цій темі була отримана Нобелівська премія з медицини 2019-го року.

73% пацієнтів з синдромом обструктивного апноє сну мають клінічно значущі симптоми депресії. Розповсюдженість симптомів однакова серед чоловіків та жінок. Після проходження пацієнтами з депресією 3-х місячного курсу з сіпап-терапії депресія залишилася тільки у 4% з них.

Люди з хропінням та апное сплять тільки у 1-й та 2-й фазах сну. Таким чином вони мають низький імунітет через нестачу мелатоніну, який виробляється у 4-й фазі сну.